Archive for Październik 2014

Dlaczego nie powinniśmy przyjmować euro?

Przyjęcie euro będzie owocowało tym, że Polska straci możliwość sterowania polityką monetarną. Nie jest to na pewno dobra wiadomość dla społeczeństwa, ponieważ w razie wystąpienia kryzysu finansowego nie będziemy mieli żadnych instrumentów usprawniających nasze funkcjonowanie. Można się domyślać, że przyjęcie wspólnej europejskiej waluty nie wpłynie też dobrze na eksporterów, którzy stanowią liczną grupę działalności w kraju. Tak się składa, że euro jednak wprowadzić będziemy musieli. Nakazuje nam to traktat akcesyjny. Podpisaliśmy ten warunek wchodząc do Unii Europejskiej. Póki jednak nie spełnimy określonych wymagań konwergencji nie ma nawet sensu liczyć na rozważanie takiej ewentualności. Wady są nieporównywalnie większe od zalet, ale będziemy musieli kiedyś zmierzyć się z tym problemem. To brzmi zdecydowanie źle, ale takie są fakty. Ludzie, którzy chcą jak najszybszego wprowadzenia euro nie patrzą na tę sytuację w dłuższym okresie. Samo przystosowanie naszego systemu ekonomicznego zajmie prawdopodobnie bardzo wiele czasu. Podsumowując wprowadzenie euro do polskiego gospodarki może się okazać dla nas druzgocące. Lepiej, abyśmy się o tym nie przekonali.

Pieniądze na zakupienie domu

Zyskanie pieniędzy na zakupienie dla siebie domu, jest szansą na to, aby mieć własne lokum. W nim mamy niejedną okazję na to, byśmy działali w sposób w pełni odpowiedzialny. Nowy dom, jest dla nas miejscem na całe życie. Zakupienie go niekiedy dla ludzi jest niezwykle trudne, dlatego też muszą oni brać na siebie kredyty hipoteczne. Spłacanie rat, jest czymś trudnym, a dodatkowo też ogranicza nasze domowe wydatki. Nie należy się jednak w żadnym razie poddawać. Chcąc zakupić dom na własność, możemy w niezwykle szybki sposób zdobyć na niego pieniądze, pod warunkiem, że mamy poręczyciela, bądź że są inne osoby, które znają się na pozyskaniu tak dużych pieniędzy. Dla ludzi biznesu, nowy dom nie jest problemem. Z dnia na dzień powiększają oni swoje zyski, co jest dla nich jak najbardziej na rękę. W ciągu roku, bądź też nieco krótszego czasu, są w stanie zakupić dla siebie idealnej jakości miejsce na mieszkanie. Warto jest mieć dodatkowo jeszcze dla siebie mieszkanie w mieście, jakie będziemy mogli wynajmować. Może stać się ono dla nas początkiem domowego biznesu, z którego będziemy swobodnie w stanie spłacać swoje rachunki, jak i inne domowe zobowiązania. Wśród nich wszystkich, jest też szansa, iż zostanie nam coś na własne wydatki.

Obsługa klienta w moim biznesie

Obsługa klienta to usługa prowadzona przez firmę, która ma na celu relację ze swoimi klientami. Przez to pojęcie rozumiemy działalność przez którą klient otrzymuje produkt w odpowiedniej chwili i miejscu. Jest to potężne narzędzie marketingowe. Zwyczajowo tworzy oddział w firmie, i ma na celu rozwiązywanie problemów czy też rozwianie wątpliwości klienta co do kupowanego produktu lub usługi. Zajmuje się zapytaniami o użytkowanie produktu, reklamacjami, gwarancjami, artykułami wadliwymi, wymianami, zwrotami, promocjami, rozwiązywaniem sporów itd. Istnieją w firmach tak zwane call center, które przyjmują zgłoszenia za pośrednictwem telefonu, linie dostępowe w tym przypadku są zazwyczaj bezpłatne. Co raz częściej używa się także, dzięki rozwojowi technicznemu, pocztę elektroniczną lub czat. Obsługa klienta jest pojęciem pracy i formą zapewnienia klientowi jak najlepszej opieki podczas używania naszego produktu lub usługi. Aby zachować klienta w tych trudnych czasach każda firma musi mieć ten dział prowadzony na najwyższym poziomie.

Dobry biznes

Dobry biznes otwieramy wtenczas, kiedy wiemy, że się sprawdzi, i przyniesie nam oczekiwany zysk. W zależności od tego, czy otwieramy firmę na określony czas, czy długotrwale, do czasu upadku, czy tez niepowadzenia, możemy na samym początku stworzyć według zamierzenia dokument nazywany powszechnie biznes planem. Jest to podstawowy dokument wszystkich przedsiębiorców działających na rynku polskim. Własny biznes w dzisiejszych czasach nie jest łatwo utrzymać. Należy wiedzieć czego oczekują klienci, należy inwestował w różnego typu reklamę i promocję, aby zainteresować nowych klientów, jak również musimy mieć rozeznanie w wydatkach związanych z prowadzeniem takiej działalności. Dobry biznes z pewnością będzie się nam kalkulował. Na samym początku z pewnością biznes będzie przynosił niewielkie straty, natomiast jeśli dobrze go rozkręcimy bardzo szybko zaczniemy na nim zarabiać. Pamiętajmy, iż każdy podmiot gospodarczy powinien być zarejestrowany, i powinniśmy prowadzić księgowość ustosunkowaną do niego. Z kolei konto firmowe będzie niezbędne do dodatkowych rozliczeń, jak również do uzyskania wyższych kredytów lub pożyczek w przyszłości. Nikt tak naprawdę nie wie (z osób,które nie prowadziły wcześniej firmy), ilu poświęceń potrzebuje firma, która jest zakładana, na samym początku.

Z urzędu pracy

Planujesz w najbliższym czasie otworzyć swój własny biznes, jednak nie do końca wiesz, skąd wziąć środki na niego? Jeśli wciąż szukasz gotówki, warto przejść się do własnego urzędu pracy, gdyż być może okazać się, że to właśnie w nim czeka na nas pomoc finansowa. Każdego roku z pomocy urzędów pracy korzysta mnóstwo osób, które w ten sposób mogą zyskać finanse na rozkręcenie własnego biznesu. Jednak zanim się zaczniemy ubiegać o tego typu pomoc, warto jest się zapoznać z wszelkimi wymogami, dzięki czemu będziemy wiedzieli, czy w ogóle możemy starać się o taką pomoc. O pomoc z urzędu pracy mogą się starać przede wszystkim te osoby, które posiadają już status osoby bezrobotnej. Takie osoby mogą więc wypełnić wniosek, w którym należy szczegółowo przedstawić swój pomysł na biznes. Prócz tego w takim wniosku często musimy również dokonać tak zwanej analizy mocnych oraz słanych stron, analizy rynku oraz otoczenia rynkowego, warto więc nieco wcześniej zdobyć choć podstawową wiedzę z zakresu marketingu.

Granica technologiczna w ekonomii

W każdym kraju mamy do czynienia z określonym poziomem rozwoju technologicznego. Tylko nieliczne kraje korzystają z najbardziej nowoczesnych technologii. Z tego powodu w ekonomi spotykamy się z pojęciem granicy technologicznej, czyli bariery jaka nie pozwala na produkowanie znacznie większej liczby towarów w konkretnym kraju. Bariera technologiczna jest tworzona na podstawie badań porównawczych. Pod uwagę brane są najbardziej rozwinięte kraje, a następnie dokonuje się skalowania warunków produkowania w takich rozwiniętych krajach, na gospodarki krajów bardziej zacofanych technologicznie. Pozwala to między innymi określić jaka byłaby skala produkcji w mniej rozwiniętym kraju, przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. Bariera technologiczna pozwala między innymi określić jaka jest granica wzrostu gospodarczego jaki możliwy jest do uzyskania w danym momencie w rozwijającym się kraju. Ocenić można na tej podstawie również to, czy w gospodarce krajów rozwijających się stosuje się efektywne metody wykorzystania zasobów, czy kapitału ludzkiego. Ocenie podlegać może również sposób rozdysponowywania w danym kraju produktu krajowego brutto, czyli dochodu jaki uzyskuje gospodarka danego kraju z wytwarzanej produkcji.

Rozliczenia rachunków dla firm

Firmy, jakie maja naprawdę wiele miejsca na to, aby rozliczać rachunki, mają dodatkowo też szansę na to, aby stały się one dla nas okazją do korzystania z codziennych najbardziej znanych dla nas i specjalistycznych elementów. Niejedna osoba, jaka skorzystała z na przykład rozliczeń dla firm, była w stanie zrobić dzięki nim naprawdę niebywale wiele. Są ludzie, którzy pozwalają nam na to, aby mieć dostęp do ciekawych biur na przykład rachunkowych, a dodatkowo, aby była dla nas okazja na zajęcie się wszystkimi z rachunków. Czasami ludzie chcą mieć okazję zrobić wszystko, aby dodatkowo mieć jeszcze pełny dostęp do największych dla siebie firm. Każda osoba, jaka stara się o korzystanie z firm, dodatkowo wie o tym, że aby mieć w niej wszystko poukładane, musi koniecznie zatrudnić naprawdę osoby, które faktycznie są dla nas najlepsze. Nie wolno niekiedy zapominać, iż rozliczenia dla nas są obowiązkowe, a dodatkowo pomagają nam w tym, aby wszystko postarać się jak najlepiej rozegrać. Dla nas najważniejsze jest to, aby mieć każdego dnia szansę na zajęcie się swoją administracją.

Czynniki ekonomiczne

Ekonomia, jest sposobem na to, by prowadzić dla siebie ciekawej formy dodatki. Jest w nich praktycznie wszystko, co w jakiś sposób może nam pozwolić na przeprowadzenie działań, mających być praktyczną podstawą do wykonywania dla siebie zasad, na których nam będzie mocno zależało. Pieniądze są jak najbardziej elementem, mogącym pozwolić nam na doszukanie się wszelakich zmiennych opcji, wpływających na przykład na pracę, jak i na próbę okiełznania pewnych wartych uwagi dodatków. Ludzie, jacy wiedzą, na jakich zasadach działają na przykład profesjonalne firmy, dodatkowo mogą dzięki nim, doskonale przygotować się do prowadzenia czegoś własnego. Jest to jeden z podstawowych, bezprecedensowych czynników, wpływających na ważne i ciekawe sposoby życia wśród wszelakich rozwiązań ekonomicznych. Jest w nich wszystko, co w jakiś sposób, pozwoli nam na przeprowadzenia dla siebie ciekawych form, co do zwiększenia dla siebie udziałów, jak i co do poprowadzenia niejednej możliwości, względem na przykład finansów. Wszystkie pieniądze, mające się pojawiać w naszych firmach, jak najbardziej muszą być podstawowym czynnikiem do tego, by mieć czym ogólnie obracać. Zmieniają one kształt ogólnie rozumianych sposobów sprzedaży.

Dlaczego warto wprowadzić euro?

Bardzo często słyszy się, że w naszym kraju nie powinno się wprowadzać euro. Ciągle jest również odwlekany ten moment do czasu, kiedy unormuje się sytuacja gospodarcza kraju. Trzeba przyznać, że bardzo długo nasz kraj z tym zwleka. Należy jednak podkreślić, że w zasadzie więcej dobrego wyniknie z wprowadzenia jednolitej waluty, jaka obowiązuje już praktycznie w całej Unii Europejskiej. Przede wszystkim nie będziemy musieli się martwić o wypłaty pieniędzy, kiedy będziemy wyjeżdżać do krajów, gdzie przyjmowana jest w szczególności waluta taka jak euro. Bardzo dużym plusem ujednolicenia waluty jest również to, że Polacy być może zaczną częściej wracać z zagranicy, bowiem w zasadzie wypłaty mogą być wtedy podobne. Nie będzie się już nadto opłacać pracować za granicą, co spowoduje ożywienie na rynku pracy tutaj. Z pewnością wiele osób powróci i być może otworzy tutaj własny biznes, co pozwoli na tworzenie się nowych miejsc pracy. Trzeba więc przyznać, że wprowadzenie euro nie jest tak do końca złym pomysłem.

Mikroprzedsiębiorca

Nie dla każdego jasne jest określenie mikroprzedsiębiorca, a jest to bardzo proste. Na takie miano zasługuje bowiem każda osoba, która prowadzi swoją własną działalność gospodarczą, zarejestrowaną w odpowiednim urzędzie i zatrudniająca nie więcej niż 5 pracowników. Jest to po prostu bardzo niewielka firma, w najbardziej popularnych przypadkach po prostu jednoosobowa. Biznes jaki można w ten sposób prowadzić jest szalenie zróżnicowany. Może to bowiem być nie tylko wykonywanie remontów czy innych prac instalacyjno – budowlanych, ale także świadczenie specjalistycznych usług w związku z posiadanym wykształceniem i doświadczeniem. W ten sposób działają zatem nie tylko specjaliści ds. Informatyki, ale także nieraz lekarze czy artyści. Taka mała działalność to dla nich najlepsze rozwiązanie. Pracują oni bowiem w oparciu o kontrakty i zlecenia, przy okazji mają możliwość rozliczać się na przyszłą emeryturę oraz na ubezpieczenie zdrowotne. Oczywiście składki na te cele pochłaniają wiele środków, dlatego należy przed rozpoczęciem działalności dobrze przeliczyć swoje finanse, by wiedzieć czy się to nam opłaci.